INFOLINIA: 22 737 64 00
Strona Główna O Nas Nasz zespół

Nasz zespół

Personel Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Tabita to zespół wyspecjalizowanych: rehabilitantów, lekarzy, pielęgniarek, opiekunów, psychologów, logopedów, którzy dbają o proces rehabilitacji naszych Pacjentów na każdym etapie. Nasz zespół to doświadczone osoby, które tworzą serdeczną i przyjazną atmosferę.

dr n. med. Mirosław Wróbel
Prezes Zarządu

dr n. med. Mirosław Wróbel

Ukończył Warszawską Akademię Medyczną. Przez ponad 30 lat związany z Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Zaczynał jako stażysta Oddziału Chirurgii, a w wieku 35 lat został najmłodszym ordynatorem oddziału zabiegowego w Polsce. Jest specjalistą chirurgii i urologii dziecięcej. W Szpitalu pełnił również obowiązki Z-cy Dyrektora ds. Medycznych. Od 1994 roku równolegle pracował w Centrum Medycznym LIM, początkowo jako chirurg, potem również jako Koordynator ds. Chirurgii.

Dorota Musiał
Członek Zarządu

Dorota Musiał

Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach oraz studia podyplomowe na kierunkach: prawo spółek oraz zarządzanie przedsiębiorstwem. W 2007 r. uzyskała tytuł MBA National Louis University w Nowym Sączu. Od 2014 r. pzostaje członkiem Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). Z Grupą LUX MED związana od 2009 r. Od 2015 r. członek zarządu Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego LUX MED Tabita.

dr n. med. Dariusz Łukasiewicz
Ordynator Oddziału Rehabilitacji, Lekarz specjalista neurolog

dr n. med. Dariusz Łukasiewicz

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku (obecnie Uniwersytetu Medycznego). Specjalista II stopnia w zakresie neurologii. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując jako lekarz na oddziale neurologicznym Szpitala Wojewódzkiego im. Śniadeckich w Białymstoku oraz na oddziałach rehabilitacyjnych w szpitalach w Anglii i Szkocji. Pracował również jako lekarz orzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

lek. med. Maria Korotyńska
Ordynator Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

lek. med. Maria Korotyńska

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie (specjalizacja I i II stopnia z zakresu medycyny ogólnej). Ukończyła również Studium Podyplomowe Administracji przy Wydziale Prawa i Administracji UW oraz Podyplomowe Studium Ekonomiki Zdrowia przy Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Absolwentka licznych szkoleń i kursów, w tym zagranicznych. W latach 1992-2000 pełniła obowiązki Dyrektora Samodzielnego Zespołu Lecznictwa Otwartego Warszawa-Mokotów, w latach 2000-2003 Dyrektor SZPZOZ w Piasecznie, a następnie Dyrektor Zespołu Poradni i Lecznictwa Bonifratrów w Warszawie (2004-2009). Obecnie Ordynator Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. W latach 1994-2002 działaczka samorządowa – radna dwóch kadencji oraz przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Pomocy w Rodzinie.

mgr Hanna Bojar
Naczelna Pielęgniarka

mgr Hanna Bojar

Absolwentka Liceum Medycznego nr 4 w Warszawie. W latach 1988 - 1995 pracownik Centralnego Szpitala Klinicznego im. prof. Michałowicza w Warszawie na Oddziale Kardiochirurgii i Chirurgii Ogólnej oraz OIOM. Od 1995 r. związana zawodowo z ośrodkiem Tabita. Od 2010 r. Pielęgniarka Naczelna LUX MED Tabita. W 2013 r. ukończyła studia magisterskie na kierunku Pielęgniarstwo na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła także kurs kwalifikacyjny w dziedzinie opieki długoterminowej oraz liczne kursy specjalistyczne. Od 2021 r. specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.

dr n. o kulturze fizycznej Marzenna Bazan
Kierownik Działu Rehabilitacji

dr n. o kulturze fizycznej Marzenna Bazan

Doktor nauk o kulturze fizycznej. Specjalista II stopnia z zakresu rehabilitacji ruchowej. Pierwsza praca w zawodzie fizjoterapeuty związana z Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Długoletni pracownik (1989-2009), asystent, a następnie starszy asystent w Klinice Rehabilitacji Centralnego Szpitala Klinicznego Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie przy ul. Szaserów, późniejszego Wojskowego Instytutu Medycznego. Koordynator pracy zespołu fizjoterapeutów. Działalność dydaktyczna: współorganizator i uczestnik szkoleń i kursów z zakresu fizjoterapii, organizowanych przez Zakład Medycyny Fizykalnej WIM z Kliniką Rehabilitacji, opiekun edukacyjny (wielokrotnie kierownik specjalizacji w zakresie fizjoterapii). Udział w licznych sympozjach i konferencjach naukowo-szkoleniowych dot. fizjoterapii. Autorka i współautorka wielu publikacji w czasopismach medycznych. W latach 2009-2014 pełniła obowiązki Kierownika Zakładu Rehabilitacji przy Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Warszawie przy ul. Zawiszaków. Od maja 2014 r. Kierownik Działu Rehabilitacji w Ośrodku LUX MED Tabita.

Koordynator Oddziału Terapeutyczno-Opiekuńczego. Psycholog, Psychoterapeuta

mgr Dorota Pohorecka-Kudra

Ukończyła studia psychologiczne na York University w Toronto oraz Psychologię Kliniczną i Zdrowia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Doskonaliła umiejętności zawodowe w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej CBT. Specjalizuje się w diagnozie neuropsychologicznej i terapii zaburzeń spowodowanych uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Doświadczenie zawodowe związane ze schorzeniami neurologicznymi zdobywała m.in. na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA oraz w LUX MED Tabita. Obecnie Koordynator Oddziału Terapeutyczno-Opiekuńczego dla osób z chorobami otępiennymi.

Wszystkie prawa zastrzeżone przez LUX MED Tabita Sp. z o.o.