INFOLINIA: 22 737 64 00
Strona Główna Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rehabilitację neurologiczną, ogólnoustrojową. W zalezności od rodzaju rehabilitacji oferujemy stacjonarne turnusy rehabilitacyjne jak również możliwość korzystania z rehabilitacji w trybie dziennym. Realizujemy zarówno świadczenia w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz świadczenia odpłatne.

Ceny dostępne są w zakładce cennik

Tego typu świadczenia nie są wliczone w opłatę za pobyt. Raz w miesiącu są indywidualnie podliczane i wystawiany jest osobny rachunek.

Są to przede wszystkim: całodobowa opieka lekarzy, pielęgniarek i opiekunek medycznych, konsultacje lekarzy specjalistów z zakresu chorób wewnętrznych, neurologii i rehabilitacji medycznej, zakwaterowanie i wyżywienie.

Możliwe jest wykupienie pobytu w pokoju jednoosobowym, całodobowej lub okresowej opieki indywidualnej, programów rehabilitacyjnych, dodatkowych konsultacji specjalistycznych, diety indywidualnej, zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich.

Zarówno pokoje, cały ośrodek oraz jego otoczenie dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Tak, jest to możliwe w przypadku dłuższych pobytów, po uzgodnieniu z dyrekcją ośrodka.

Tak, ośrodek świadczy opiekę nad pacjentami 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Tak, nasz ośrodek regularnie odwiedzają księża.

Nasi Pacjenci kilka razy dziennie mają zapewnioną opiekę pod kątem dbania o higienę osobistą, lokomocji i odżywiania. Dbamy o ich dobre samopoczucie również w nocy. Szczegółowy wykaz standardów dostępny jest w naszym ośrodku.

Aktualne informacje o czasie oczekiwania można uzyskać pod numerem telefonu 22 737 64 00.

Pobyt refundowany przez NFZ trwa nie dłużej niż 6 tygodni. Nie ma limitów czasu trwania pobytów na zasadach komercyjnych.

Zachęcamy do jak najczęstszych odwiedzin u naszych Pacjentów. Nie jest wymagane wcześniejsze poinformowanie ośrodka. Odwiedziny odbywają się bez żadnych ograniczeń co do ilości osób, w godzinach od 8:00 do 20:00.

W przypadku pobytów w pełni odpłatnych nie jest wymagane żadne formalne skierowanie lekarskie. W przypadku pobytów refundowany przez NFZ wymagane jest skierowanie oraz inna dokumentacja medyczna w zależności od stanu zdrowia pacjenta i rodzaju rehabilitacji. Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu 22 737 64 00.

Lista rzeczy uzależniona jest od stanu Pacjenta. Z naszego doświadczenia wynika, że najczęściej potrzebne są:

 • przybory toaletowe: grzebień, szczoteczka do zębów lub do mycia protez, pasta do zębów, przybory do obcinania paznokci,
 • szampon, mydło/żel do mycia ciała, myjki (2 szt.),
 • chusteczki pielęgnacyjne,
 • ręczniki (2 szt.),
 • bielizna osobista: majtki, skarpety, podkoszulki,
 • pidżama lub koszula nocna (3 szt.),
 • buty na gumowej podeszwie,
 • kapcie na gumowej podeszwie,
 • dres dwuczęściowy (2 szt.),
 • dla osób nietrzymających moczu i stolca spodnie dresowe (3 szt.),
 • w zależności od stanu i indywidualnych potrzeb pacjenta: wózek inwalidzki, chodzik, balkonik, kule, materac przeciwodleżynowy.

Tak, nasz ośrodek przystosowany jest do opieki długoterminowej nad osobami zarówno wymagającymi ścisłej opieki medycznej, jak i opieki pielęgnacyjnej.

Tak, nasz ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji Pacjentów po udarach mózgowych.

Tak, świadczymy usługi rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej oraz pobytu w zakładzie opiekuńczo-pielęgnacyjnym (ZOL) w ramach współpracy ośrodka z NFZ.

Tak – od niedawna mamy wdrożoną ofertę dla osób dotkniętych chorobą otępienną, w różnych fazach zaawansowania choroby.

Lekarz prowadzący i pielęgniarka środowiskowa wypełniają odpowiednie druki (w zakładce Druki i Formularze), które należy złożyć w recepcji naszego ośrodka.

Pacjent jest kwalifikowany na podstawie rozmowy z personelem medycznym, w nielicznych przypadkach potrzebna jest aktualna dokumentacja medyczna.

Zgłoszenie reklamacyjne można złożyć:
1. W postaci elektronicznej na adres: tabita@luxmed.pl
2. Za pośrednictwem operatora pocztowego lub operatora kurierskiego
3. Osobiście w sekretariacie Ośrodka

Pełna treść klauzuli obowiązku informacyjnego znajduje się tutaj.

Wszystkie prawa zastrzeżone przez LUX MED Tabita Sp. z o.o.